8,7 miljoen euro extra voor leefbaarheid in vier actiegebieden

13 April 2023, 13:42 uur
Den Haag & Regio
mainImage

Het stadsbestuur investeert de komende jaren 8,7 miljoen euro extra om de leefbaarheid in vier specifieke actiegebieden in Den Haag verder te verbeteren. De eerste resultaten van de extra inzet zijn hoopgevend. Daarom zet de gemeente de aanpak voort.

In sommige stadswijken staat de leefbaarheid onder druk, onder meer door achterstallig onderhoud, overbewoning, afval, onveiligheid en de kwetsbare sociale positie van inwoners. Twee jaar geleden is in deze wijken gestart met de ‘Aanpak Prioritaire Gebieden’.

De vier gebieden waarvoor extra geld is vrijgemaakt, zijn Kaapseplein en directe omgeving (Transvaal), Weimarstraat/Beeklaan en de Zevensprong (Regentes-Valkenbos), Duindorp en Jan Luykenlaan/Van Baerlestraat (Moerwijk).

Schoner en veiliger

Uit onderzoek onder betrokkenen in de wijken blijkt dat de nieuwe aanpak effect heeft. Bijvoorbeeld omdat de straat schoner en veiliger is geworden, het verkeer rustiger en het winkelaanbod verbeterd.

Kritisch geluid is er ook: veel ondervraagden vinden dat de communicatie en de organisatie van het participatieproces beter kunnen en moeten; zij pleiten voor meer transparantie bij de keuzes die de gemeente maakt en meer durf in het betrekken van bewoners.